بلوک سنگین سیمانی یکی از مصالح پر مصرف می باشد. که برای سفت کاری و دیوارکشی کاربرد بسیاری دارد . متریال مصرفی بلوک سیمانی ماسه و سیمان می باشد .

امروزه نوعی دیگر از بلوک سیمانی مرسوم شده با عنوان بلوک  سبک سیمانی که از پوکه و سیمان تشکیل میگردد.

بلوک سبک بیشتر برای تیغه بندی آپارتمانها و برجها که فاکتور وزن یکی از فاکتورهای مهم ساختمان به حساب می آید کاربرد بیشتری دارد .

از طرفی بلوک سبک عایق حرارتی و صوتی نیز میباشد و مباحث 18 و 19 قوانین شهرداری را رعایت میکند . بلوک سیمانی در ابعاد مختلف تولید میگردد که کاربرد های مختلفی نیز دارد. بعنوان مثال بلوک سیمانی 10 برای تیغه بندی داخلی و 15 برای تیغه های خارجی کاربرد دارند.

نحوه تولید بلوک سنگین سیمانی :

جهت تولید بلوک سنگین سیمانی باید ابتدا محوطه کافی یعنی متراژ حدودا بالای 2000 متر فضای تولید را محیا کرده به این صورت که زمین آن باید صاف و سفت باشد اگر کف آنرا بتن ریزی کنید که بهتر است، و بلوک تولیدی نیز با کیفیت و ابعاد بهتر و کف صافتری تولید میگردد.

   اما اگر هزینه بتن کردن زیاد می‌باشد و توجیه اقتصادی ندارد شما باید کف آنرا باخاک و ماسه بکوبید تا سفت شده و محیای تولید بلوک سیمانی گردد سپس کف آنرا ماسه نرم پاچ دهید تا بلوک سیمانی شما به کف نچسبد.

مرحله بعد

سپس دستگاه بلوک سنگین سیمانی را آماده کرده به اینصورت که آنرا روغن کاری کرده و آماده میکنید ، سپس ملاط آنرا که بستگی به نوع بلوک سیمانی شما دارد را آماده میکنید اگر بلوک سیمانی شما از نوع ماسه ای باشد، باید ماسه 08 تهیه کرده و آنرا باسیمان مخلوط کرده دقت کنید که مخلوط آن کم آب باشد.

سپس داخل دستگاه برده و بلوک سیمانی خود راتولید میکنید (سعی میکنم فیلم آنرا تولید و از همین سایت در اختیار علاقه مندان قرار دهم ) .

ترکیب مصالح

اما اگر بلوک سیمانی شما از نوع پوکه ای باشد شما باید دستگاه میکسر آنرا داشته باشید که به آن ناری ساز میگویند.

سپس پوکه و سیمان را داخل میکسر ریخته و آب را به آن اضافه کرده دقت کنید که ملاط کم آب باشد (در مورد انواع پوکه توضیح خواهم داد).

سپس دریچه میکسر را که در زیر آن قرار دارد را باز میکنیم تا ملاط تخلیه شده میتوانید میکسر را طوری نصب کنید که فرغون حمل ملاط را در زیر ان قرار داده تا مستقیم ملاط به داخل آن تخلیه گردد سپس ملاط بلوک سیمانی پوکه ای را داخل دستگاه ریخته و بلوک سیمانی را تولید میکنیم.

نکاتی در ارتباط با پوکه

در مورد پوکه بلوک سیمانی پوکه ای باید بگم که از هر نوع پوکه ای میتوان بلوک سیمانی پوکه ای تولید نمود ، اما بهترین پوکه ای که میتوان برای بلوک سیمانی پوکه ای تهیه نمود از معادن بستان آباد تبریز میباشد.

که در دانه بندی های مختلف عرضه میگردد که بهترین اختلاط آن پودری عدسی میباشد که میتوان از نوع پودری پوکه قروه نیز با یک درصد مشخص به آن اضافه نمود تا بلوک سیمانی شما از استحکام بیشتری برخودار گردد. یکی از مراحل مهم و حساس ترکیب و ساخت ملاط ناری میباشد که به یک کارگر ماهر و کاربلد ساخت بلوک سیمانی نیاز میباشد.

که درصد ترکیب پوکه ها و سیمان را درست بداند تا مشکلی از بابت ترکیب سیمان و پوکه ها درست نکند که یا بلوک شما ضعیف شده به دلیل کم بودن سیمان و یا سیمان آن زیاد شده و برای شما از نظر قیمت تمام شده بلوک سیمانی و یا همان لیکا بصرقه نخواهد بود

بلوک سنگین سیمانی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید
به بالای صفحه بردن